VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Škola:
Hledat:
Kraj:
Typ:Typ:Typ:Zřizovatel:Zřizovatel:Zřizovatel:Druh vlastnictví:
Zaměření:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj

Nejaktuálnější adresář všech škol v České republice.

Přehledy oborů, zaměření, kontakty na jednotlivé školy, statistiky, požadavky na přijetí, přehled uplatnění, vzorové testy a mnoho dalších důležitých informací.

Více než půl milionu lidí navštíví ročně naše adresáře.

Najděte si i vy u nás svou školu.


Fakulta:
Obor:
Text:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Učte se být chytřejší než umělá inteligence

PR článek VVVI 4 2018

Veletrh Věda Výzkum Inovace v květnu představí řadu novinek, které přináší výzkum a technický pokrok. Středem všeho však zůstává člověk, proto je celý jeden den doprovodného programu veletrhu věnován otázkám, které se člověka týkají v těchto souvislostech. Narůstající vliv nových technologií, pokročilých materiálů, digitalizace a obecně tzv. čtvrté průmyslové revoluce, vyžaduje odpovídající změny i v sociální oblasti a zejména pak vzdělávání.

„Jen změna ve vzdělání může udělat naše děti konkurenceschopnými strojům. Do roku 2030 změní roboty 800 000 pracovních míst. Pokud my nezměníme způsob výuky, během 30 let budeme mít problémy. Musíme přestat soutěžit se stroji, porazí nás, jsou chytřejší. Učitelé musí přestat učit znalosti, musíme učit něco výjimečného, co stroje nemají. Hodnoty, důvěru, nezávislé myšlení, týmovou práci, starost o druhé, to jsou věci, které naučené znalosti nevytvoří. Proto se děti musí věnovat sportu, hudbě, výtvarnému umění – to jsou věci, které nás odliší od robotů. Vše, co chceme učit, nás musí odlišovat od strojů,” prohlásil čínský miliardář Jack Ma na letošním Světovém ekonomickém fóru v Davosu.

Model postavený na předávání znalostí kolabuje v mnoha oblastech, kde věda a vývoj uhání rychleji, než je možné zanášet aktuální obsah do učebnic. Navíc ve chvíli, kdy mladí lidé opouštějí školní lavice, jejich znalosti jsou využitelné již pouze omezeně. Vidět je to již mnoho let zvláště v ryze praktických oblastech lidské činnosti jako je IT, vedení lidí, (intra)podnikání apod. Zde zjevně musí hrát aktivnější roli organizace, kde se dané činnosti skutečně realizují, aby lidem poskytly dovednosti a kvalifikace, které potřebují k účasti v digitální ekonomice.

Na nás všech, a to nejen na třetím dnu Veletrhu Věda Výzkum Inovace, bude hledání a ověřování tolik potřebných nových modelů pro vzdělávání, ať už slibně se rozvíjející mezisektorovou spolupráci mezi státem a podniky nebo vývoj inovací jako např. kariérních center ve firmách.


3. ročník Veletrhu Věda Výzkum Inovace se uskuteční ve dnech 15. – 17. 5. 2018 v pavilonu P brněnského výstaviště.

Více informací http://vvvi.cz/

4.4.2018


Jsme tam, kde jste vy

Naše projekty
Logo Kampomaturitě SeminarkyBottomLogo vysokeSkolyLogoBottom VOSLogoBottom
Střední odborné školy ucebniobory.com zakladniskoly.com Jazykové školy
autoskoly.com Adresář škol Čtenářský deník  

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Užitečné informace

    Zasílání novinek

    Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

    Doporučit známému