VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Škola:
Hledat:
Kraj:
Typ:Typ:Typ:Zřizovatel:Zřizovatel:Zřizovatel:Druh vlastnictví:
Zaměření:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj

Nejaktuálnější adresář všech škol v České republice.

Přehledy oborů, zaměření, kontakty na jednotlivé školy, statistiky, požadavky na přijetí, přehled uplatnění, vzorové testy a mnoho dalších důležitých informací.

Více než půl milionu lidí navštíví ročně naše adresáře.

Najděte si i vy u nás svou školu.


Fakulta:
Obor:
Text:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Máš umělecké střevo?

PR článek umeleckestrevo 2017

Středoškoláci ze střední Evropy budou v rámci výtvarné soutěže Máš umělecké střevo? zpracovávat téma Identita.

Devátý ročník mezinárodní soutěže Máš umělecké střevo?, která přibližuje současné umění studentům středních škol, bude věnovaný tématu Identity. Do soutěže se letos přihlásilo přes 300 projektů z České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska. Nejzajímavější práce budou studenti prezentovat na finále v květnu 2018 v Národní galerii v Praze.

PR článek umělecké střevo 12 2017 logoOtázka identity je nepřehlédnutelnou součástí dnešní společnosti. „Identita jedince? Národní identita? Umělecká identita? Nebo identita míst, ve kterých žijeme?, to jsou otázky, na které očekáváme od studentů jejich odpovědi,“ říká spoluorganizátor soutěže Ondřej Horák.

Studenti se projektu věnují po celý školní rok a na jaře 2018 budou své práce prezentovat před odbornou porotou složenou ze zástupců prestižních uměleckých institucí, jako je Národní galerie, Moravská galerie, Centrum současného umění DOX nebo Společnost Jindřicha Chalupeckého. Vybraní finalisté budou moci svá díla vystavit v prostorách Anežského kláštera v Národní galerii v Praze.

Od roku 2016 se soutěž MUS rozrostla o zahraniční partnery. V rámci programu Platformy MUS, jež je nově součástí Pražského kreativního centra na Staroměstském náměstí, se v listopadu uskutečnilo mezinárodní kolokvium se všemi partnery, mezi které patří Slovenská národní galerie (SNG), Ludwig Múzeum v Budapešti, Státní umělecké sbírky v Drážďanech (SKD) a wroclavská kulturní nadace Brzuch Centrum Trawienia Wizji.

V červnu 2018 se uskuteční mezinárodní setkání a přehlídka nejúspěšnějších projektů ze zúčastněných zemí. Součástí programu jsou také debaty se zástupci galerijních a vzdělávacích institucí z jednotlivých zemí střední Evropy, které se zaměřují na zkvalitnění výtvarné výchovy ve středoevropském regionu.

www.umeleckestrevo.cz

13.12.2017


Jsme tam, kde jste vy

Naše projekty
Logo Kampomaturitě SeminarkyBottomLogo vysokeSkolyLogoBottom VOSLogoBottom
Střední odborné školy ucebniobory.com zakladniskoly.com Jazykové školy
autoskoly.com Adresář škol Čtenářský deník  

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Užitečné informace

    Zasílání novinek

    Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

    Doporučit známému