VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Škola:
Hledat:
Kraj:
Typ:Typ:Typ:Zřizovatel:Zřizovatel:Zřizovatel:Druh vlastnictví:
Zaměření:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj

Nejaktuálnější adresář všech škol v České republice.

Přehledy oborů, zaměření, kontakty na jednotlivé školy, statistiky, požadavky na přijetí, přehled uplatnění, vzorové testy a mnoho dalších důležitých informací.

Více než půl milionu lidí navštíví ročně naše adresáře.

Najděte si i vy u nás svou školu.


Fakulta:
Obor:
Text:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Maturita krok za krokem 3: Profilová část maturity (přírodovědné předměty)

články seriál maturita krok za krokem díl 3

V předchozích částech maturitního seriálu jsme pro vás s portálem Seminarky.cz shrnuli základní rady, jak se připravovat na maturitu, a informace o společné části. V tomto dílu se blíže podíváme na profilovou část, která je specifická pro jednotlivé střední školy.

Profilová část maturitní zkoušky bude letos obsahovat 2 až 3 povinné zkoušky a rozhodnout se můžete skládat maximálně 2 nepovinné zkoušky. Nabídku předmětů určuje ředitel školy a zkouška může mít podobu písemnou, ústní, praktickou, maturitní práce s obhajobou nebo kombinace uvedených. Protože je okruh předmětů závislý na konkrétní škole, zde uvádíme jen některé s přírodovědným zaměřením, s nimiž byste se mohli při maturitě potkat.

 

Maturita z fyziky

Kde najdete materiály k přípravě

Při přípravě k maturitě můžete využít některou z dostupných knižních publikací. Nabízejí se učebnice středoškolské fyziky, souhrnné přehledy učiva, maturitní otázky či testové úlohy. Nabídka je pro vás připravena například zde.

Víte, že u společné maturity z fyziky můžete mít matematické, fyzikální a chemické tabulky pro střední školy? V přehledu knih na odkazu výše je najdete také.

Chybí vám příprava k některým tématům? Zkuste se podívat na otázky zpracované svými staršími kolegy shromážděné v databázi Seminarky.cz. Možná tam bude přesně to, co hledáte.

Doporučujeme: profi práce

 • Přehledné a srozumitelné shrnutí středoškolských poznatků z fyziky najdete v profesionálně vypracovaných výukových listech.
 • Jste spíše pro praktickou přípravu? Projděte si příklady z fyziky s podrobně popsaným postupem řešení.

 

Maturita z chemie

Kde najdete materiály k přípravě

Sáhnout můžete po knižních publikacích s výkladem středoškolského učiva chemie i testových otázkách. Vybírat můžete třeba zde.

Víte, že u společné maturity z chemie můžete mít matematické, fyzikální a chemické tabulky pro střední školy? V nabídce knih na odkazu výše je najdete také.

Dále se vám nabízí materiály vašich starších kolegů. Například zde můžete stahovat samostatné otázky z jednotlivých oblastí chemie i celé sady okruhů.

Doporučujeme: profi práce

 • Chemici mohou na Seminarky.cz vybírat z velkého množství studijních materiálů zpracovaných odborníky. Vlastnostem chemických prvků a jejich reakcím se věnují přehledné výukové listy.
 • Další sada výukových listů vám srozumitelně vysvětlí chemické názvosloví.
 • Pokud se potřebujete v názvosloví a dalších postupech a poznatcích chemie procvičit, sáhněte po řešených příkladech.

 

Maturita z biologie

Kde najdete materiály k přípravě

Pokud chcete při přípravě na maturitu z biologie čerpat z knih a učebnic, máte na výběr z přehledů středoškolské látky nebo také testových otázek a odpovědí. Co je na českém trhu dostupné, si můžete prohlédnout například zde.

Pomoci vám mohou i otázky zpracované minulými maturanty ke stažení třeba zde. Podle toho, co vám k přípravě chybí, můžete stahovat jednotlivé okruhy nebo i celé balíčky témat.

 

Maturita z matematiky

Tipy na přípravu ke zkoušce z matematiky můžete čerpat z předchozího dílu našeho seriálu.

 

Náš tip

Společná část maturitní zkoušky sice sestává už jen z matematiky, českého jazyka a literatury a cizích jazyků, k dispozici jsou ale pro vás stále ostré a vzorové testy z minulých let i z dalších předmětů. Fyziku, chemii i biologii najdete v databázi na tomto odkazu. I když v této podobě maturitu skládat nebudete, při přípravě se mohou hodit.

Chystáte se kromě maturity také na přijímací zkoušky na vysokou školu? Snažte se přípravu co nejvíce propojovat a soustřeďte se zejména na učivo, které využijete i při přijímačkách. Pomoci vám v tom mohou ty publikace, které jsou určeny nejen k přípravě na maturitu, ale také k přijímacím zkouškám.

Máte zpracované vlastní otázky? Můžete je vložit na Seminarky.cz a pomoci ostatním studentům. Navíc si tak můžete i přivydělat.

Rady a tipy, jak si naplánovat dobrou strategii k maturitě a jak se připravovat na předměty společné části nebo společenskovědní předměty profilové části, najdete v předchozích dílech seriálu.

 

21.3.2014


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Informace

Stáhněte si aplikaci Adresář škol

Užitečné informace

  Zasílání novinek

  Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

  Doporučit známému